MUSTAFA ÜNALDI

1954 Yılı ve Gaziantep
Cumhurbaşkanı Celal Bayar
Başbakan Adnan Menderes
Genç Cumhuriyet dünya devleri arasında yerini almak için hızla büyüyordu.
Kurtuluş savaşında halkının verdiği onurlu mücadele sonucunda Gazi ünvanını alan Antep’de böyle bir Türkiye’ye doğdu Mustafa.
Çocukluk çağında da farklıydı. Arkadaşları ile oynadığı oyunlarda oyunları kuran, arkadaşlarını yönlendiren o olurdu. Bir olumsuzlukla karşılaşıldığında çok çabuk yeni alternatifler üretebilirdi.
Okul çağına geldiğinde başarılı bir öğrenci olmaktı ilk hedefi. Yaşı büyüdükçe hedefleri de büyüyecek, bunlara ulaşmak için doğru ve emin adımlarla yürüyecekti.
Doğduğu şehri, şehrinin insanlarını çok seviyordu. Tüm ailesi, arkadaşları buradaydı ama artık onun için
büyük şehre gitmenin yeni insanlarla tanışmanın ve yeni bir hayata atılmanın zamanı gelmişti.

Üniversite Yılları ve ANKARA
Üniversite sınavında hedefine bir adım daha yaklaşmış, istediği üniversite olan Ankara Devlet Mimarlık Mühendislik Fakültesi’ni kazanmış.
1971 yılında Ankara’ya gelerek uzun yıllar büyük başarılara imza atacağı mimarlık mesleğine ilk adımını atıyordu.
1970’li yıllar Türkiye siyaset hayatının en hareketli dönemiydi. Bu şartlar altında okulunu başarılı bir şekilde okuyor, çevresi ve insanlarla ilgili analizlerini genişletiyordu. İş hayatında onu başarıya götürecek düşüncelerinden biri olan en büyük kaynağın insan kaynağı olduğuna duyduğu inancının yapı taşlarını o zamanlar atmaya başlamıştır.
“En büyük kaynağın insan kaynağı olduğuna duyduğu inançla, Metalsan’ın kalite, güven ve itibar noktasında uzun yıllar bu şirket kültürünü aynı şekilde yenilikçi bir politikayla yürütecektir.”

METALSAN
17 yıl boyunca sandviç panel sektöründe büyük projelere imza atan ve başarılar kazanan Mustafa Ünaldı
2001 yılında Türkiye’deki EPS’li panelin tasarımının ve üretiminin yapılması noktasında “Talep sizden, hizmet bizden.” sloganıyla Metalsan’ı kurdu.
Profesyonel yaşamında bu sektöre yaptığı katkılar ve yeni nesillerle paylaştığı tecrübeleri sayesinde Metalsan bugün Türkiye’nin iş dünyasında önde gelen başarılı firmalarından biri oldu.
“23 yıl önce sektöre kattığım bu ürün için gurur duymaktayım”
Bize yaşattığın bu deneyim için biz de sizinle gurur duymaktayız.
İş hayatınızdaki 40. yılınızı kutlar beraber nice güzel 40 yıllar dileriz.

Metalsan Ailesi